Κυριακή 4 Δεκεμβρίου 2022

ΕΠΣ Σερρών : ΄Έγινε της 7αρας Πρώτη ήττα για το Άγιο Πνεύμα , συντριβή για το Ροδολίβος , διπλά για Χρυσό και Μητρούσι

Μεγάλα σκορ είχαμε σε αρκετά  γήπεδα σκορ που αντιστοιχούν σε αγώνες υδατοσφαίρισης και όχι ποδοσφαίρου

Στην Α κατηγορία και στον Β όμιλο

Το Νεοχώρι σταμάτησε το σερί του Αγίου Πνεύματος υποχρεώνοντας το στην πρώτη του ήττα Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 22 , ο Γαιδαρτζής ισοφάρισε στο 31. Ομως ο Σένια βρήκε δίχτυα στο 79 και έγραψε το τελικό 2-1

Το Χρυσο με γκολ του Παπωτη στο 26 και του Φάκη στο 53 κέρδισε με 0-2 στην Νιγρίτα

Ο Θρακικος πέρασε και από τον Δραβίσκο κερδίζοντας με 0-2 ο Μπελιτος στο 44 και ο Γκαιντατζς στο 84 τα δύο γκολ

Στο Σκούταρι οι γηπεδούχοι διέλυσαν το Ροδολιβος που άντεξε ένα ημίχρονο 1-0  ενω στο β ημίχρονο οι γηπεδούχοι σημείωσαν άλλα 6 γκολ