Κυριακή 17 Σεπτεμβρίου 2023

Πανσερραικος : Ιδανικός αυτόχειρας -Έκανε (Χ) αρακιρι

Ουτε ο προπονητής της Κηφισιάς θα μπορούσε να φανταστεί οτι η ομάδα του θα έπαιρνε έστω και βαθμό στο σημερινό παιχνίδι με τον Πανσερραικο .Τα λιοντάρια προηγήθηκαν με 0-3 στο 22 .Έμειναν με 10 παίχτες  στο 43 λόγω αποβολής του Χάγιεκ .

Η κηφισια μείωσε σε 2-3 τα λιοντάρια έκαναν το 2-4 .Και οι γηπεδούχοι στα 11 λεπτά των καθυστερήσεων κατάφεραν να σημειώσουν δύο γκολ και να πάρουν τον βαθμο. Στερώντας από τον Πανσερραικο το πρώτο φετινο τριποντο

4' ΓΚΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟ! Η μπάλα έφτασε στον Δεληγιαννίδη και αυτός με το «καλημέρα» έκανε το 0-1, επιχειρώντας μία βολίδα

12' ΓΚΟΟΟΛ για τον Πανσεραϊκό! Ο Στάικος επιχείρησε ένα απίθανο σουτ το οποίο με τη συνδρομή του δοκαριού κατέληξε στα δίχτυα

22' ΓΚΟΟΟΛ για τον Πανσερραϊκό! Με καρφωτή κεφαλιά ο Μπέργκστρομ σκόραρε για το 0-3 της ομάδας του

26' Μακρινό σουτ του Πηλέα το οποίο περνάει εκτός εστίας

33' Ο Οζέγκοβιτς εκτέλεσε ένα φάουλ το οποίο πέρασε πάνω από δοκάρι του Χοβάν

36' Δοκάρι για την Κηφισιά! Ο Μασούρας επιχείρησε ένα σουτ το οποίο κατέληξε στη δεξιά δοκό του Χοβάν

39' Ο Μούργος δοκίμασε ένα σουτ το οποίο κατέληξε ψιλά

• 43' Κόκκινη για τον Πανσερραϊκό! Ο Χάγιεκ μάρκαρε τον Οζέγκοβιτς και με την παρέμβαση του VAR ο διαιτητής του έδειξε την κόκκινη
  •  45+3' Το μακρινό σουτ του Παπασάββα δεν ανησύχησε τον Χόβαν
  •  45+5' Το σουτ του Σάντος σταμάτησε στον Χόβαν
  •  46' Πέναλτι για την Κηφισιά! O Αντερέγκεν έκανε μία κεφαλιά, η οποία κατέληξε πάνω στον Δεληγιαννίδη, με τον διαιτητή να δείχνει τη λευκή βούλα
  • 47' Μέσω VAR ο διαιτητής παίρνει πίσω την απόφασή του

56' ΓΚΟΟΟΟΛ για την Κηφισιά! Ο Μποτία τροφοδότησε τον Κωνσταντακόπουλο και εκείνος με μία απίθανη ατομική ενέργεια έκανε το 1-3

61'  Σέντρα του Ματέο Σάντος, «έκοψε» η άμυνα του Πανσερραϊκού

72' ΓΚΟΟΟΟΛ η Κηφισιά! Η σέντρα του Ματέο Σάντος κατέληξε στον Οζέγκοβιτς και εκείνος μέσα στην περιοχή έκανε το 2-3

76' Μετά από περίπου τέσσερα λεπτά, το γκολ μέτρησε κανονικά μέσω VAR

78' ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Πανσερραϊκό! Σε μία φάση διαρκείας η μπάλα έφτασε στον Πηλέα και εκείνος με απίθανο σουτ έκανε το 2-4

82' Η προσπάθεια του Ματέο Σάντος κατέληξε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

Έντεκα τα λεπτά των καθυστερήσεων

• 90+2' Η προσπάθεια του Τετέι δεν αγχώνει τον Χόβαν

90+6' ΓΚΟΟΟΛ για την Κηφισιά! Η κεφαλιά του Τετέι κατέληξε στα δίχτυα του Χοβάν

• 90+10' Η προσπάθεια του Οζέγκοβιτς κατέληξε σε κόρνερ
90+11' ΓΚΟΟΟΛ για την Κηφισιά  ο Μποτια ισοφαρίζει σε 4-4