Κυριακή 9 Απριλίου 2023

ΕΠΣ Σερρών : Ισοπαλία στο Σιδηρόκαστρο , προβάδισμα τα Καλά Δέντρα , νίκες για Ηρακλή, Ποντισμένο , Πετρίτσι , Μεσολακκια

Ολοκληρώθηκαν οι πρώτοι αγώνες των Play Off  της Α κατηγορίας

Στο Σιδηρόκαστρο ο Εθνικός  αναδείχθηκε ισόπαλος με το Σκούταρι . Με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται στο 25 και το Σιδηρόκαστρο να ισοφαρίζει σε 1-1 στο 45.

Στο Νεοχώρι ο Αστέρας προηγήθηκε στο 41 .Ο Πυθαγόρας απάντησε στο β ημίχρονο ο Δαγκούλης ισοφάρισε στο 68 και στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Βεζυρόπουλος διαμόρφωσε το 1-2

Στην Β κατηγορία στον Α όμιλο

Ο Ηρακλής κέρδισε με 3-1 την Πανσερραικη , το Ποντισμένο με 3-0 το Καπνόφυτο και το Πέτριτσι με 5-1 τα Άνω Ποροια