Σάββατο 1 Απριλίου 2023

Πανσερραικος : Απλα και ξεκουραστα παρέμεινε στο +12

Εύκολα ο Πανσερραικος ξεπέρασε το εμπόδιο του Αλμωπου και συνεχίζει το ταξίδι της ανόδου .Σε ένα παιχνίδι με λίγες φάσεις που οι κόκκινοι είχαν τον έλεγχο του παιχνιδιού  και στα 90 λεπτά .Σημείωσαν ενα γκολ σε κάθε ημίχρονο . Το σκορ άνοιξε στο 26 με κεφαλιά ο Αυλώνιτης μετα από σέντρα του Στινα  . Ο Κατσαντώνης στο 35  σούταρε αλλα η μπάλα βρήκε το οριζόντιο δοκάρι .

Ο Σαιντ στο 70 με πλασέ έκανε το 2-0 και τελείωσε το παιχνίδι . Οι φιλοξενούμενοι δεν είχαν ούτε μια ευκαιρία .

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ : Κατσίκας, Ζέρης, Λυμπεράκης , Καρασαλίδης, Αυλωνίτης, Θυμιάνης, Στάικος (87′ Σιόντης), Κατσαντώνης , Στίνα, Κανίς , Σαΐντ

ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ : Ντοκιτς, Μακριδακης, Παρασκευάς , Μανωλάκης, Τσιμπουκας, Κερθι , Ασλαμπαλογλου, Εππας , Πέττας, Παπαδόπουλος, Πατρινός .

Διαιτητής: Κατσικογιάννης (Ηπείρου)