Κυριακή 11 Δεκεμβρίου 2022

Πανσερραικος : Εύκολα έκανε σεφτέ στις εντός έδρας νίκες

Η βροχή απέτρεψε πολλούς να έρθουν στο γήπεδο.

-Δυνάμωσε η βροχή, αυτό δυσκολεύει τις προσπάθειες των παικτών για ένα καλό ματς.

-Σε πολύ καλή κατάσταση ο αγωνιστικός χώρος…παρά την δυνατή βροχή.

Ένα μαύρο πανί κρέμασαν στο πέταλο οι του  CHE GUEVARA CLUB, για τον χαμό του μικρού Βασίλη-Μαξιμου!

5′ – Σουτ του Σιμόνι από μακριά άουτ.

17′ – Ο Πεταυρακης ωραία σέντρα για τον Σαιντ που δεν πρόλαβε.

25′ – Σουτ του Παναγιωτουδη άουτ

-Κόκκινη στον πάγκο του Μακεδονικού

43′ – Ο Γαρύφαλλος σουτ μέσα από την περιοχή η μπάλα άουτ.

45′ – Ο Μιλισαβιεβιτς το σουτ μπλοκάρει ο Γιαννικογλου.

Ημίχρονο

-Κίτρινη κάρτα στον Λισγάρα

49′ – Σέντρα του Πεταυρακης ο Σιόντης την κεφαλιά άουτ.

50′ – ΓκοΛ: Σουτ του Χισαμ Κανίς μέσα από την περιοχή η μπάλα γκολ 1-0 για τον Πανσερραϊκό που ανοίγει το σκορ. Μαρόκο. Είπε κανείς κάτι για τον Μαροκινό?Πρώτο του γκολ στο φετινό πρωτάθλημα. Πέρυσι είχε 12 τέρματα.

50′ – Κανίς 1-0

55′ – Ζήτησε πέναλτι ο Πανσερραϊκός με τον Ζερη. Συνέχεια δείχνει ο διαιτητής.

56′ – Αλλαγη για τον Μακεδονικό, ο Ζαννάκης περνά εντός αγωνιστικού χώρου στην θέση του Μιλισαβλιεβιτς.

66′ – Ο Στίνα βγαίνει τετ-α-τετ απέναντι στον Γουναρίδη το πλασέ του σταματά στον γκολκίπερ.

68′ – Αλλαγή στην θέση του Σαιντ ο Ανδρέας Κατσαντώνης.

70′ – Σέντρα Μπρατσιανι, ο Σιμονι την κεφαλιά.

71′ – Ο Κανίς έκανε το σουτ, η μπάλα γλίστρησε από τον Γουναρίδη παραλίγο να γινόταν το 2-0.

77′ – Δύο αλλαγές για τον Μακεδονικό.

-Διπλή αλλαγή για τον Πανσερραϊκό.

85′ – Ο Στίνα σε απίστευτο τετ-α-τετ θα χάσει την ευκαιρία να κάνει το 2-0, έδιωξε ο Γουναριδης.

-Άλλες δύο αλλαγές για τον τεχνικό του Πανσερραϊκού Παύλο Δερμιτζάκη.

92′ – ΓΚΟΛ 2-0: Ο Μάριος Σοφιανός με ατομική προσπάθεια θα πλασάρει σωστά διαγώνια για να κάνει το 2-0 για τα λιοντάρια.

92′ – Σοφιανός 2-0

Τέλος αγώνα

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Π.Δερμιτζάκης): Γιαννικογλου, Ζέρης, Καρασαλιδης, Παντελίδης, Πεταυρακης, Σιόντης (83′ Σοφιανός), Θυμιανης, Μουργος (83′ Σοφιανός), Στίνα (87′ Ανακογλου), Κανίς (85′ Γιανναράκης), Σαιντ (Κατσαντώνης)

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ (Γ. Αμανατίδης): Γουναρίδης, Μπρατσιάνι, Λισγάρας, Σαραγιώτης, Τσουκάνης, Παναγιωτούδης, Λεωνιδόπουλος, Τσιλιγγίρης (77′ Τσιφτσι), Γαρύφαλλος, Μιλισάβλιεβιτς, Σιμόνι (77′ Σαραντίδης).

Διαιτητής: Κατσικογιάννης (Ηπείρου)
Βοηθοί: Λιόντος (Ηπείρου), Τζιώτζιος (Θράκης