Κυριακή 11 Δεκεμβρίου 2022

ΕΠΣ Σερρών : Διπλά για Άγιο Πνεύμα και Θύελλα , Πρώτη απώλεια για την Παλαιοκώμη , εξασφαιρος ο Ηρακλής

Το Άγιο Πνεύμα επέστρεψε στην κορυφή καθώς πέρασε από την  Νέα Ζίχνη κερδίζοντας με 2-4. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 0-2 η Νέα Ζίχνη μείωσε στο 39 , και ο Γαιδαρτζής έκλεισε με γκολ το α ημίχρονο κάνοντας το 1-3 .  Ο Χουρουζίδης έβαλε τους γηπεδούχους στο παιχνίδι στο 48 κάνοντας το 2-3 .Όμως η ΚΑΕ είχε απάντηση και στο 52 έγινε το τελικο 2-4

Η Θύελλα με ανατροπή κέρδισε μέσα στο     Μητρουσι. Ο Θρακικός προηγήθηκε στο α ημίχρονο με 1-0. Ο Ποργιαζης στο 58 ισοφάρισε και ο Κλιαμπας στο 87 έκανε το 1-2

Πολλά γκολ στο Χρυσό , οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 11 και στο 26 ο Παπαδόπουλος στο 26 έκανε το 2-0 . Το Σκουταρι με τον Παπαδόπουλο στο 32 έακνε το 2-1 και ισοφάρισε στο 45. Ομως ο Μπομπότας στο 56 έκανε το 3-2

Στην Β κατηγορία ο Ηρακλής συνέτριψε το Κάτω Μητρουσι με 6-1 . Το Πετρίτσι κέρδισε με 4-0 τον Λευκώνα .Ενω η Παλαιοκώμη έχασε τους πρώτους βαθμούς