Κυριακή 25 Φεβρουαρίου 2024

Απόλλων Παραλιμνίου : Ήττα στο Άβατο ...ευτυχώς έχασε και η Δοξα

Την ήττα γνώρισε ο Απόλλων Παραλιμνίου στο Άβατο . Ένα παιχνίδι που σημαδεύτηκε από τον σοβαρό τραυματισμό του  γκολκίπερ Γκάρα και του Ψεματα του Αβατου οι οποίοι στο 11ο λεπτό , σε μια διεκδίκηση μπάλας συγκρούστηκαν κεφάλι με κεφάλι με αμφότερους να χτυπάνε άσχημα και να μεταφέρονται ευτυχώς έχοντας τις αισθήσεις τους στο Νοσοκομείο με ασθενοφόρο. Το ματς άρχισε εκ νέου στο 34' με τον Απόλλωνα να μένει με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής της αποβολής του Γκάρα  καθώς στην φάση του 11ου λεπτού  κάνει φάουλ εκτός περιοχής και ενώ ήταν τελευταίος παίκτης

Οι γηπεδούχοι με γκολ του Βασιλακη στο 54 και του Γκιορτζίνη στο 71 προηγήθηκαν με 2-0