Δευτέρα 13 Νοεμβρίου 2023

Πανσερραικος μπάσκετ : Βαριά ήττα στην έδρα της πρωτοπόρου ΧΑΝΘ

Την ήττα με 76-58 γνώρισαν οι κόκκινοι στην έδρα της πρωτοπόρου ΧΑΝΘ . Οι κόκκινοι έμειναν κοντά στο σκορ μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο. Το ημίχρονο έληξε με 42-32 για τους γηπεδούχους και έφτασε στους 16 πόντους η διαφορά στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου

Διαιτητές: Ξενικάκης-Μαραμής-Γιαννούλης
Δεκάλεπτα: 22-17, 42-32, 60-44, 76-58

ΧΑΝΘ (Γκαϊτατζής-Μωϋσιάδης): Κωστίκας 9, Αποστολίδης 14(2), Μπρόζος 4, Γεωργίου 19(2), Τουλούπης 22(1), Κομνιανίδης 2, Μαργαριτόπουλος 3, Ζιάκας 3(1), Αλεμδάρ, Κούντας, Ασβεστόπουλος, Μαυρίδης.
Πανσερραϊκός (Κακιούζης-Πεχλιβάνος): Μήνου, Τσακαλέρης 6, Κουτουξίδης 15(3), Ντίνος 15(2), Κεραμάρης, Γεωργιανός 3, Μανούσος 11, Μπρατσιάκος 2, Γεωργιάδης 2, Πεχλιβανίδης 4, Θεοδοσιάδης.