Σάββατο 16 Σεπτεμβρίου 2023

ΕΠΣ Σερρών : Με το δεξί Λιθότοπος , Σιδηρόκαστρο,Θύελλα , Πετρίτσι

Πρεμιέρα στο πρωτάθλημα της Α κατηγορίας .

Το Σιδηρόκαστρο έστω και δύσκολα με ένα γκολ του Βουδουρίδη στο 36 επικράτησε με 1-0  των Ποροιων.

Ο Λιθότοπος πέρασε από την Ροδοπολη επικρατώντας με 1-2. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 18 με πέναλτι που εκτέλεσε ο Χαριτίδης οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 73 με τον Καζάκη. Αλλα ο Παγουλάτος στο 86 σκοραρε και χάρισε την νίκη στον Λιθοτοπο.

Πολλά γκολ και θέμα στον αγώνα ΠΑΟΚ Σερρών - Νεο Πετριτσιου . Το Πετρίτσι προηγηθηκε στο 43 με τον Μαικοπουλο αλλά στο επόμενο λεπτό ο Θωμογλου ισοφάρισε σε 1-1. Οι φιλοξενούμενοι στο β ημίχρονο κυριάρχησαν και στο 70 ο Ελευθεριάδης έκανε το 1-2 και ο Παρίσης στο 90 έκανε το 1-3. Στις καθυστερήσεις ο Θωμογλου μείωσε σε 2-3

Στον Β όμιλο η Θύελλα έφυγε με το τρίποντο από το Χρυσό χάρη σε ένα γκολ που σημείωσε ο Γιακουμάκης στο 41