Κυριακή 18 Δεκεμβρίου 2022

ΕΠΣ Σερρών : Γίνεται της αποχώρησης ( δεν κατέβηκαν τα Ανω Πορρόια ) εξάσφαιρος ο Χείμαρρος , πεντάρα το Χρυσό ,ντόρτια Λιθότοπος , Χριστός , , στην παράταση πήραν την πρόκριση Σιδηρόκαστρο και Νεοχώρι

Μετά το Μητρουσι που δεν κατέβηκε να αγωνιστεί στο Μεγαλοχώρι , σήμερα και ο Διγενής Πορροιων δεν παρουσιάστηκε στο γήπεδο της Παλαιοκώμης.

Δυο παιχνίδια κρίθηκαν στο παράταση

Στο Νεο Πετρίτσι το Σιδηρόκαστρο προηγήθηκε με 0-1 στο 50. Ο Ελευθεριάδης ισοφάρισε στο 90 και έστειλε το παιχνίδι στην παράταση .Ο Εθνικος με γκολ στο 103 και 117 κέρδισε με 1-3

Στο Νεοχώρι η Θυελλα προηγήθηκε στο 83 όμως ο Αστέρας στο 88 ισοφάρισε. Στην παράταση ο Βουδουρίδης στο 97 και ο Σενια στο 113 έγραψαν το τελικο 3-1

Ο Χειμαρρος ήταν καταιγιστικός το ημίχρονο έκλεισε με 3-0 και στο 55 ήταν 5-0  οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 61 σε 5-1 και στο 71 σε 5-2 .Στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Σαββίδης έκανε το τελικό 6-2

Το Ροδολίβος πέρασε από την έδρα του Ηρακλή οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 15 με 0-1 και στο 67 διπλασιάσαν τα τέρματα τους ο Ηρακλής μείωσε στο 81 σε 1-2 με πέναλτι

Στην Πρώτη ο Άρης προηγήθηκε στο 15 με 1-0 . Όμως ο Τσαντικιδης ήταν ζεστός και με τρια γκολ στο 17, 40 ,46 έκανε το 1-3 και να μειώσουν οι γηπεδούχοι στο 55 σε 2-3

Με δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο ο Λιθότοπος κέρδισε στο Κάτω Μητρούσι με 0-4

Στο Νεο Σούλι αιφνιδίασαν και προηγήθηκαν στο 15 με 1-0 . Το Σκούταρι εβαλε μπρος στο β ημίχρονο .Σε τέσσερα λεπτά το σκορ έγινε 1-3 στο 64 το 1-1 στο 65 το 1-2 και στο 68 το 1-3. Ο Σκοπης στο 85 έκανε το 1-4

Σίφουνας το Χρυσό το ημίχρονο έληξε με 0-1 με σκόρερ τον Μπομπότα. Οι φιλοξενούμενοι στο β ημίχρονο σημείωσαν άλλα 4 γκολ κερδίζοντας με 0-5 με τον Μεγα Αλέξανδρο να μην μπορεί να αντιδράσει