Σάββατο 26 Νοεμβρίου 2022

ΕΠΣ Σερρών : Το Σιδηρόκαστρο διέλυσε την Ροδόπολη , την συντριβή γνώρισαν Λευκώνας και Νέο Πετρίτσι , ο Διγενής ¨¨σκάλωσε ¨¨ την Αμμουδιά , νίκες για Καλά Δέντρα , Σκοτούσσα, Παλαιοκώμη

Το Σιδηρόκαστρο  έδειξε οίκτο και  δεν διέσυρε  την Ροδόπολη .Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 5-0 .Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 53 αλλά ο Εθνικός απάντησε με δύο γκολ στο 55 και 57 .Και κάπου εκει ο Εθνικος εσβησε τις μηχανές

Τα Καλα Δέντρα προηγήθηκαν μόλις στο 4ο λεπτό και στο 64 ο Τριανταφύλλου έκανε το 2-0 .Ο Χείμαρρος μείωσε στο 66

Η Αμμουδιά άνοιξε  το σκορ στο 28 με τον Φιλιππίδη .Ο Διγενής όμως ισοφάρισε στο  88 με τον Στεφανίδη

Η Σκοτουσσα δεν άφησε κανένα περιθώριο στην νεανική ομάδα του Πήγασου. Καθώς στο 8 καθ 15 έγινε το 2-0 . Ο Πήγασος μείωσε στο 58 με τον Φούρλιο , όμως οι γηπεδούχοι στο 58 και 71 ανέβασαν το σκορ στο 4-1

Λευκη ισοπαλία στο Μεγαλοχώρι με τους γηπεδούχους να μην καταφερνουν να πάρουν την νίκη από τον Λιθότοπο

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α ΟΜΙΛΟΥ

Την ήττα γνώρισε το Νέο Πετρίτσι σε ένα παιχνίδι  που τα γκολ έπεσαν βροχή . Το Ποντισμένο άνοιξε το σκορ στο 19 το Νέο Πετριτσι ισοφάρισε στο 23 και στο 31 προηγήθηκε με 1-2 . Ο Μεσουρης στο 37 έκανε το 2-2 και ο Κυζάλας με αυτογκολ στο 47 έκανε το 3-3 .Το Ποντισμένο με δύο γκολ σε 3 λεπτά 59 και 62 έκανε το 5-3

Ο Ηρακλής διέλυσε  τον Λευκώνα. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 25 με  2-0  ο Λευκώνας στο 42 μείωσε αλλα ο Ηρακλης  απο κει και πέρα γκάζωσε και γάζωσε ανεβάοζντας το σκορ στο 6-1

ΔΕΙΤΕ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α ΟΜΙΛΟΥ Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Δύο φορές ο Ιωνικός ισοφάρισε την Παλαιοκώμη . Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 10 , οι γηπεδούχοι απάντησαν στο 14. Η Παλαιοκώμη προηγήθηκε εκ νέου στο 47 αλλά ο Ιωνικός με πέναλτι στο 57 είχε την απάντηση .Άμεση απάντηση από τους πρωτοπόρους στο 59 και στο 71 έγινε το 2-4