Σάββατο 25 Φεβρουαρίου 2023

ΕΠΣ Σερρών : Το Σιδηρόκαστρο κέρδισε το ντέρμπι , οδυνηρή ήττα για την Σκοτούσσα , διπλά για Χρυσο , Μητρουσι , ισοπαλία στο Άγιο Πνεύμα

Ο Εθνικος Σιδηροκάστρου ήταν ο νικητής στο ντέρμπι με την Αμμουδια .Ο Γάτας με γκολ στο 90 έδωσε το τρίποντο στους γηπεδούχους που έχουν σημαντικό προβάδισμα για την κατάκτηση της πρώτης θέσης

Στην Σκοτουσσα οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 44 .Όμως η Ροδόπολη στο β ημίχρονο ήταν σαρωτική και στο 51 ισοφάρισε στο 59 έκανε το 1-2 και στο 68 το 1-3 .Οι γηπεδούχοι παραμένουν στην ζώνη του υποβιβασμού , ενώ η Ροδοπολη απομακρύνθηκε σημαντικά

ΔΕΙΤΕ ΤΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Στον Β ομιλο της Α Κατηγοριας

Στο Ροδολίβος το Χρυσο προηγήθηκε μόλις στο 1ο λεπτο και κράτησε το σκορ και την νίκη και παραμένει στην κορυφη

Νίκη ανάσα για το Μητρουσι που κέρδισε στην Νεα Ζίχνη με 1-2 .Ο Θρακικος προηγήθηκε με 0-2 με δύο γκολ στο 40 και το 42 .Οι γηπεδουχοι μείωσαν στις καθυστερήσεις

Ισοπαλια στο Άγιο Πνευμα. Η Νιγρίτα προηγήθηκε με 0-2 με γκολ στο  18 και το 64 .Οι γηπεδουχοι ισοφάρισαν με δυο γκολ του Παρασχου στο 75 και 76