Σάββατο 3 Δεκεμβρίου 2022

ΕΠΣ Σερρών : Νίκες για Σιδηρόκαστρο , Καλά Δέντρα , Χείμαρρο , ισοπαλία στο Χριστος , ασταμάτητη η Παλαιοκώμη , νέα συντριβή για την Ροδόπολη

Νίκες και για τους τρεις της κορυφής στον Α ομιλο της Α κατηγορίας

Στο γεγονός της αγωνιστικής είναι η νέα συντριβή της Ροδόπολης . Που δείχνει  να μην ανταποκρίνεται στις απαιτήσεις της Α κατηγορίας

O Πήγασος αιφνιδίασε τον Εθνικό και ο Καλαμπόκης μόλις στο 1ο λεπτό άνοιξε το σκορ. Όμως ο Πεκρης γρήγορα στο 3ο λεπτό ισοφάρισε , ο Αβράμης στο 10 έκανε το 1-2 και ο Εθνικός με ακόμη δύο γκολ στο 35 και 39 έκλεισε το ημίχρονο με 1-4 που ήταν και το τελικο σκορ

Στην Αμμουδια ο Ηρακλής προηγήθηκε στο 15 με τον Μητκώνη .Με την έναρξη του β ημιχρόνου στο 53 , 56 , 59 ο δείκτης του σκορ ανέβηκε στο 4-0 , στο 63 έγινε το 5-0 , η Ροδόπολη μείωσε 67 σε 5-1 .Στο τελευταίο πεντάλεπτο οι γηπεδούχοι σημείωσαν άλλα δύο γκολ ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 7-2

Ο Παπαδόπουλος στο 12 έδωσε το προβάδισμα στα Καΐλα Δέντρα μέσα στον Λιθότοπο.Στο 69 έγινε το 0-2 οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 87. Όμως ο Πυθαγόρας είχε απάντηση και στο 90 έγινε το 1-3

Ο Χείμαρρος μπήκε πολύ δυνατά και ο Σαββίδης στο 3ο λεπτό και ο Γκόγκας στο 7ο έκαναν το 2-0 . Ο Σαββίδης στο 87 έκανε το τελικό 3-0

Το Μεγαλοχώρι με τον Λεκάκη προηγήθηκε στο 53 . Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με πέναλτι στο 85