Κυριακή 26 Ιανουαρίου 2020

ΕΠΣ Σερρών : Ήττες για ( Χρυσο- Νεοχώρι - Λευκώνα ) , ισοπαλίες σε Μεγαλοχώρι και Σκούταρι , νίκες για Αναγέννηση -Πορρόια - Πρώτη

Ημέρα των γηπεδούχων η σημερινή αφού στα
περισσότερα παιχνίδια επικράτησαν . Την ήττα γνώρισαν Χρυσό και Νεοχώρι  όπως και ο Λευκώνας

ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Νίκη ανάσα για τον Διγενή Πορροίων που επικράτησε της ΑΕ Χρυσού . Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 30 με τον Μάνο . Ο Μπομπότας ισοφάρισε στο 36 αλλά ο Ατανάσοφ στο 40 και ο Παπαδόπουλος στο 50 έκαναν το 3-1 .Ο Άγγος στο 67 έγραψε το τελικό 3-2.Το Χρυσό παραμένει στην 4η θέση διατηρώντας απόσταση 5 βαθμών από τον 7ο
Νίκη πέτυχε ό Άρης Πρώτης επί του Αστέρα Νοεχωρίου . Ο Μπογιατζής στο 36 ήταν ο σκόρερ του πρώτου τέρματος . Ο Αγγελακας στο 87 έκανε το 2-0 και ο Σένια στις καθυστερήσεις πέτυχε το γκολ της τιμής για το Νεοχώρι

Α ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΩΤΕΡΗΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Ντέρμπι κορυφής και εξάποντο στο Μεγαλοχώρι. Αφού οι γηπεδούχοι με νίκη κλείδωναν την 1η θέση στην κανονική περίοδο του πρωταθλήματος. Ο Ολυμπιακός με γκολ του Λουτροβαλιεφ στο 52 . Πήρε προβάδισμα όμως ο Καριοφύλλης στο 90 πήρε την μπουκιά από το στόμα και ισοφάρισε για τους γηπεδούχους
Δύσκολα έβαλε το Μοναστηράκι στο Ποντισμένο . Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν στο β ημίχρονο να ξεκλειδώσουν την αντίπαλη άμυνα. Με τους Μπακάλη στο 65 και τον Μάτα στο 71

Β ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΩΤΕΡΗΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Εύκολα ο Δραβίσκος επικράτησε του Ηρακλή . Ο Ράσκοφ με δύο γκολ στο 9  και 51 έγραψε το 2-0
Ήττα για τον Λευκώνα στο Πεθελινό . Ο Γεμενετζής στο 35 έγραψε το 1-0  και ο Ντίνας στο 86 έγραψε το τελικό 2-0
Πέρασε από το Βαλτοτόπι η Νέα Ζίχνη  με τον Σπυριδόπουλο στο 47 να γράφει το 0-1

Α ΟΜΙΛΟΣ Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

Εύκολη επικράτηση για την Αναγεννηση που επικράτησε με 4-0 της Βυρώνειας και μείωσε την διαφορά από τα; Καλά Δέντρα
Ηττα για τον ΠΟΣ στο ντέρμπι με το Κάτω Μητρούσι οι γηπεδούχοι επικράτησαν με 2-1
Άνετα το Στρυμονικό επικράτησε της Θύελλας με 5-1

Β ΟΜΙΛΟΣ Β ΚΑΤΗΟΓΡΙΑΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Πολλά γκολ στο ντέρμπι ουραγών μεταξυ Βισαλτίακου και Κορμίστας.Οι φιλοξενούμενοι επικράτησαν με 3-2