Κυριακή 22 Απριλίου 2018

Πανσερραικός : Μια ανάσα ....από τον.... υποβιβασμό

Οδυνηρή ήττα για τον Πανσερραικό στην Καρδίτσα
που τον απομακρύνει σημαντικά από την ζώνη σωτηρίας .Αφού μετά τις νίκες του Αιγινιακού , Εργοτέλη και φυσικά της Αναγέννησης Καρδίτσας η παραμονή απέχει 6 βαθμούς 7 αγώνες πριν το τέλος

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΑΠΟ ΤΟ SERRESGOAL

12' φάουλ για την Καρδίτσα. Το εκτελεί ο Σταματάκης, η μπάλα λίγο άουτ απ' το αριστερό κάθετο δοκάρι του Γκέκα
- Χωρίς κάτι το ιδιαίτερο από πλευράς Πανσερραϊκού τα πρώτα αγωνιστικά λεπτά...
 26' επίθεση του Πανσερραϊκού, ο Παπουτσογιαννόπουλος πιάνει σουτ, ο Γκέκας αποκρούει και στην επαναφορά ο Κρητικός σουτάρει, με τη μπάλα να πηγαίνει ψηλά άουτ
40' δυνατή διεκδίκηση της μπάλας Ρούσσου και Πλαβούκου, ο δεύτερος έσπρωξε τον αντίπαλό του, είσοδος στον αγωνιστικό χώρο παικτών του πάγκου. Προς στιγμήν το ματς έδειξε να ξεφεύγει αλλά με την παρέμβαση των ψυχραιμοτέρων και με 2 κίτρινες κάρτες που έδειξε ο διαιτητής στους πρωταγωνιστές της φάσης επανήλθε η ηρεμία
44' ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ!! Μονοκόματο σουτ του Καρρίκι λίγο έξω απ' τη μεγάλη περιοχή, πέφτει και αποκρούει εντυπωσιακά ο Πολίτης σε κόρνερ
- Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων...
 ΗΜΙΧΡΟΝΟ
- Ξεκίνησε το Β' ημίχρονο...
53' ΓΚΟΛ!!! 1-0 ο Παπαευθυμίου. Γέμισμα του Μπιτέλη στον Παπαευθυμίου, που πιάνει ψηλοκρεμαστό σουτ λίγο έξω απ' την περιοχή και στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Πολίτη
55' αλλαγή για τον Πανσερραϊκό - ο Ενομό στη θέση του Πόζογλου
66' δεύτερη αλλαγή για τον Πανσερραϊκό - ο Κάκκο στη θέση του Ποζατζίδη
72' αλλαγή για την Καρδίτσα - στη θέση του Παπαευθυμίου ο Λεφίδης
75' ΔΟΚΑΡΙ!! Ο Παπουτσογιαννόπουλος με σουτ βρίσκει το δοκάρι του Γκέκα και στην επαναφορά ο Δούμτσιος πιάνει κεφαλιά αλλά η μπάλα καταλήγει λίγο άουτ απ' το δεξί κάθετο δοκάρι
80' τρίτη αλλαγή για τον Πανσερραϊκό - ο Στέβιτς στη θέση του Τσελεπίδη
83' δυνατό σουτ του Παπουτσογιαννόπουλου, πέφτει και μπλοκάρει ο Γκέκας
85' κίτρινη κάρτα στον Κρητικό για τράβηγμα στον Κονέ
- Πιέζει ο Πανσερραϊκός στα τελευταία λεπτά, προσπαθώντας για την ισοφάριση...
88' αλλαγή για την Αναγέννηση - στη θέση του Κωνσταντινόπουλου ο Μπούσδρας
90' Ο Πανσερραϊκός ζητάει πέναλτυ μετά από ανατροπή του Στέβιτς στην περιοχή. Κίτρινη κάρτα στον Στέβιτς από τον διαιτητή για διαμαρτυρία
- 5 τα λεπτά των καθυστερήσεων...
93' τρίτη αλλαγή για την Αναγέννηση - ο Ντάγκρας στη θέση του Πλαβούκου

ΑΝΑΓ. ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ (Γ. Βαζάκας): Γκέκας, Καρρίκι, Κωνσταντινόπουλος(88' Μπούσδρας), Ρουσσάκης, Τζέκος, Μπιτέλης, Πλαβούκος(93' Ντάγκρας), Σταματάκης, Κονέ, Βατουσιάδης, Παπαευθυμίου(72' Λεφίδης)
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ(Απ. Χαραλαμπίδης): Πολίτης, Τσελεπίδης(80' Στέβιτς), Τσαμούρης, Ποζατζίδης(66' Κάκκο), Αναστασόπουλος, Ρούσσος, Ναζίμ, Παπουτσογιαννόπουλος, Πόζογλου(55' Ενομό), Κρητικός, Δούμτσιος