Κυριακή 24 Σεπτεμβρίου 2017

ΕΠΣ Σερρών : Ασταμάτητοι Χρυσό και Σκοπός , ολική επαναφορά για Νέο Σούλι,το 3Χ3 για Μεγαλοχώρι , Κερκίνη ,Ορεινή , κόλλησαν Νεοχώρι και Πορρόια , χαστούκι για την Νιγρίτα ( βαθμολογίες

Ολοκληρώθηκε η 3η αγωνιστική της Επίλεκτης και της Ανώτερης και η 1η της Β κατηγορίας με εκπλήξεις και πολλά γκολ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΕΠΙΛΕΚΤΗ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  Α ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΩΤΕΡΗΣ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  Β ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΩΤΕΡΗΣ

ΕΠΙΛΕΚΤΗ
Με τον Βογιατζή να σημειώνει 4 γκολ η ΑΕ Χρυσού έδειξε οτι φέτος μπορεί να κοιτάει πολύ ψηλά . Η νεοφώτιστη ΑΕ Νιγρίτας δεν μπόρεσε να σταθεί εμπόδιο
Ο νεοφώτιστος Νέος Σκοπός τρίτωσε τις νίκες κερδίζοντας άνετα την ΠΣ Σέρρες  με 3-0
Ολική επαναφορά για τον Πανσουλιακό ο οποίος βρέθηκε να χάνει με 0-2 από τον Ολυμπιακο Ροδόπολης στο 24 λέπτο .Οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 26 και με αντεπίθεση διαρκείας στο β ημίχρονο ισοφάρισαν στο 70 σε 2-2 και με τον Λεωνίδα ολοκλήρωσαν την ανατροπή
Στο Σιδηρόκαστρο ο Ηρακλής Χειμάρρου άντεξε 40 λεπ΄τα . Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 42 λέπτο .Και με τρια γκολ στο β ημίχρονο έγραψαν το τελικό 4-0 .
Στην Αναγέννηση  οι φιλοξενούμενοι  προηγήθηκαν στο 70 με 0-1 οι γηπεδούψχοι όμως κατάφεραν στο 90 με πέναλτι  .

Α ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΩΤΕΡΗΣ

Το Μεγαλοχώρι με ένα γκολ του Παπά στο 20 έστω και δύσκολα κέρδισε το Χαρωπό και πάτησε στην κορυφή .
Η Κερκίνη με δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο κέρδισε το Σαδοχώρι με 4-0 και τρίτωσε τις νίκες της
Κόλλησε στο Καπνόφυτο η ομάδα των Πορροίων . Οι γηπεδούχοι αιφνιδίασαν και προηγήθηκαν με πέναλτυ στο 3 ο Διγενής με δύο γκολ στο 17 και στο 55 έκανε την ανατροπή όμως το Καπνόφυτο κατάφερε στο 75 να ισοφαρίσει
Τέλος ο Θρακικός επέστρεψε στις νίκες κερδίζοντας την Τριανταφυλλιά με 3-1

Β ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΩΤΕΡΗΣ

Ημέρα των εκπλήξεων η σημερινή .
Στην Κορμίστα η τοπική ομάδα που μετρούσε δύο ήττες και δεν είχε σημειώσει ούτε γκολ δσυνέτριψε με 5-1 τον φιλόδοξο φέτος ΑΟ Νιγρίτας .
Οι Επτάμυλλοι μπλόκαραν τον Αστέρα Νεοχωρίου αποσπώντας την ισοπαλία . Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 67  και οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν άμεσα
Η Ορεινή κέριδε με 4-0 την νεανική ομάδα του ΠΟΣ και έπιασε κορυφή
Τέλος η Μεσολακκιά καθάρισε άνετα το Άγιο Πνέυμα με τους γηπεδούχους να προηγούνται με 3-0

ΚΥΡΙΑΚΗ 24/9/17 - 05:00 μμ