Πέμπτη 23 Μαΐου 2024

Α2 μπάσκετ γυναικων : Με καρδια λιονταριου πήρε την νικη

Εκμεταλλεύτηκε την έδρα η γυναικεία ομάδα του Πανσερραικου και κέρδισε τον Παναθλητικο με 70-68  έκανε το 1-1 στην σειρά των αγώνων για τα  Πλέι Οφς  και θα διεκδικήσει την άνοδο στο τρίτο παιχνίδι που θα γίνει στην Θεσσαλονίκη  .Το παιχνίδι κρίθηκε στην παράταση , ο Πανσερραικος προηγήθηκε στο ημίχρονο με 33-29 . Στο τρίτο δεκάλεπτο Πανσερραικος  αύξησε την διαφορα στο 50-42 .Το 4ο δεκάλεπτο παραλίγο να αποδειχθεί καταστροφικό καθώς ο Παναθλητικος με ένα 20-12 ισοφάρισε σε 62-62 .Στην παράταση οι κόκκινες πήραν την νίκη με 70-68