Σάββατο 9 Δεκεμβρίου 2023

Πανσερραικος μπάσκετ : Λύγισε στο τελευταίο 10λεπτο

Την ήττα γνώρισε ο Πανσερραικος στην Κομοτηνή .Το παιχνίδι είχε αμφίρροπη διακύμανση στο σκορ. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 5 πόντους διαφορά στο 1ο 10λεπτο .Το ημίχρονο βρήκε μπροστά την Κομοτηνή με 29-29. Ο Πανσερραικος κάνοντας ένα εκπληκτικό τρίτο δεκάλεπτο (23-16 ) βρέθηκε μπροστά με 50-45 .Όμως το τελευταίο δεκάλεπτο ήταν καταστροφικό .Αφου οι κόκκινοι σημείωσαν μόνο 1`2 πόντους και γνώρισαν την ήττα με 67-62

Διαιτητές: Σαρακενίδης, Παπαθανασίου, Τσαρδούλιας Τ.
Δεκάλεπτα: 17-12, 29-27, 45-50, 67-62

ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης): Σιγκούνας 22, Αρχιμανδρίτης 10 (1), Χριστοδούλου 8, Ναλμπάντης 2, Αβδάλας 9, Μπίλιος, Δρέλλας 5, Φιλοξενίδης 6, Κάλτσος, Κάφφκε 5.
Πανσερραϊκός (Κακιούζης): Μήνου 2, Κεραμάρης 5, Τσακαλέρης 24 (1), Κουτουξίδης 13, Ντίνος 6 (1), Γεωργιανός, Μανούσος 12, Γεωργιάδης.