Τετάρτη 11 Οκτωβρίου 2023

ΜΓΣ Πανσερραϊκός : Ξεκίνημα με διπλο στην Πυλαία

Με το… «δεξί» ξεκίνησαν οι «λιονταρίνες» του ΜΓΣ Πανσερραϊκός το πρωτάθλημα του 2ου Ομίλου της Α2 Εθνικής κατηγορίας στο μπάσκετ, αφού το μεσημέρι του Σαββάτου 7/10 νίκησαν την αντίστοιχη ομάδα της Πυλαίας.

Η ανανεωμένη ομάδα του ΜΓΣ Πανσερραϊκού είχε πλουραλισμό στην επίθεση, αφού πέντε αθλήτριες πέτυχαν διψήφιο αριθμό πόντων!

Τα κορίτσια του Ρούλη μπορεί να άργησαν να βρουν ρυθμό στο κλειστό της Πυλαίας, αφού βρέθηκαν στο ημίχρονο να χάνουν με 7 πόντους διαφορά (42-35), Στο τρίτο δεκάλεπτο όμως πήραν τα ηνία του παιχνιδιού και με την λήξη του δεκαλέπτου ήταν μπροστά στο σκορ (52-54).

Στο τελευταίο δεκάλεπτο έδεσαν την άμυνα αφού οι αντίπαλες έβαλαν μόλις 7 πόντους και συνεχίζοντας στον ίδιο ρυθμό πήραν το παιχνίδι με 59-68.

Το επόμενο Σάββατο 14/10 υποδέχονται την νεοφώτιστη Πτολεμαϊδα που στην πρεμιερα γνώρισε την συντριβή από τον Παναθλητικό στην έδρα της με 42-81

ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ – ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ STIHL 59-68