Σάββατο 11 Μαρτίου 2023

ΕΠΣ Σερρών : ¨¨Στα χαρτιά ¨¨ κέρδισαν τα παιχνίδια Αμμουδιά, Χείμαρρος ,το Μεγαλοχώρι ¨¨βούλιαξε ¨¨ το Χριστός ,πήρε την ισοπαλία η Νιγρίτα , ήττες για Ροδολίβος και Δραβήσκο

Α όμιλος Α Κατηγορία

Ξεκούραστα τρίποντα για Αμμουδιά και Χείμαρρο .Τα παιχνίδια στην Ροδόπολη και Ποροια δεν έγιναν πότε , αφού οι γηπεδούχοι δεν είχαν άδεια για την τέλεση των αγώνων.

Στο ντέρμπι για την παραμονή το Μεγαλοχώρι κέρδισε με 2-1 το Χριστός το οποίο έχει πλέον μηδαμινές ελπίδες για την παραμονή. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με δυο γκολ του Καριοφύλλη στο 5 και στο 69. Οι φιλοξενούμενοι  μείωσαν στο 85 σε 2-1

Δείτε την βαθμολογία

Β όμιλος Α Κατηγορια

Το Μητρουσι κέρδισε με 4-0 τον Δραβήσκο το σκορ άνοιξε στο 25 και  ο Θρακικός στο β ημίχρονο σημείωσε άλλα τρία γκολ στο 76 79 και 87

Στο Ροδολίβος το Σκούταρι προηγήθηκε με τον Σκαπη στο 1ο λεπτό σκορ που παρέμεινε

Η Νιγρίτα κράτησε το μηδέν στο Χρυσό και έφυγε με τον βαθμό της ισοπαλίας

Α όμιλος Β Κατηγορία

Η Πανσερραικη κέρδισε με 0-2 στον Λευκώνα .Με το ίδιο σκορ κέρδισε η Βυρώνεια στο 1800