Κυριακή 25 Φεβρουαρίου 2018

ΑΟΣ :Περίπατος στο Βώλακα

Τα προγνωστικά επιβεβαιώθηκαν πλήρως στο παιχνίδι
μεταξύ της Δόξας Βώλακα και του Ζενίθ 88.8 Α.Ο.Σ., με το «τριφύλλι» να μην αντιμετωπίζει κανένα είδους πρόβλημα και να σημειώνει το διπλό με διαφορά 51 πόντων.

Οι «πράσινοι» δεν υποτίμησαν τους αντιπάλους τους, φανερώνοντας τις προθέσεις τους στο παρκέ από τη πρώτη κιόλας περίοδο του αγώνα (18-27).

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα του Γιάννη Μπουτάκογλου με όπλο τη δυνατή άμυνα ξέφυγε ακόμη περισσότερο στο σκορ (24-49).

Στο τρίτο δεκάλεπτο η διαφορά «σκαρφάλωσε» στο +34 (32-66).

Στη τέταρτη περίοδο οι καλαθοσφαιριστές του Ζενίθ 88.8 παρέμειναν συγκεντρωμένοι δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη τους.

M.V.P.: Σταμπουλής (27 πόντοι – 18 ριμπάουντ [6 αμυντικά – 12 επιθετικά])

Διαιτητές: Παναγιωτίδης - Αλατζάς

Δεκάλεπτα: 18-27, 24-49 (ημ.), 32-66, 44-95

Ζενίθ 88.8 Α.Ο.Σ. (Μπουτάκογλου): Σταμπουλής 27, Λαδιάς 2, Μποζουτσίδης 10, Κυριακόπουλος 6, Τζουμαϊλής 9, Μητρούδης 7, Ασημάκης 17, Καρακώστας 13, Χορτομάρης 4.

- ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (3/3/2018): ΖΕΝΙΘ 88.8 Α.Ο.Σ. - ΡΟΥΠΕΛ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ.