Κυριακή 29 Οκτωβρίου 2017

Ίκαροι Σερρών : Προσγείωση στα Πεύκα

Φωτογραφία του Ioannis Despotidis.Στα Πεύκα της Θεσσαλονίκης έσπασε το φετινό
αήττητο των Ικαρων Σερρών από  τους Μαχητές Πειραματικού Πευκων στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος του 2ου ομίλου της Β' Εθνικής κατηγορίας.

Δυνατά μπήκε το συγκρότημα του Στέργιου Ποργιόπουλου και στο δεκάλεπτο προηγήθηκε με 24-13 . Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και κατάφεραν να μειώσουν με το ημίχρονο να βρίσκει τους Ικάρους να προηγούνται με ένα καλάθι 41-39 .
Στο β ημίχρονο οι κυανοκίτρινοι <<ξέχασαν >> τον καλό τους εαυτό στα αποδυτήρια και οι γηπεδσούχοι στο 30 βρέθηκαν να προηγούνται με 62 -56 .Το τελευταίο δεκάλεπτο εξελίχθηκε σε ρώσικη ρουλέτα με τους γηπεδούχους να είναι πιο τυχεροί στις λεπτομέρειες και να παίρνουν την νίκη με 78-76