Τετάρτη 22 Φεβρουαρίου 2017

Πανσερραικός : Ρούτσης και Γκούρτσας έλυσαν τα ¨¨μάγια ""

Φωτογραφία του Xristos Vacalis.Άνετη επικράτηση του Πανσερραικού επί της Καλλονής
με 3-1 . Γκούρτσας και Ρούτσης έλυσαν τα <<μάγια >> της αφλογιστίας των Λιονταριών ( ο Γκούρτσας είχε σκοράρει και με τον Κισσαμικό ) .
Ο Πανσερραικός μπήκε ορεξάτος και φουριόζος στο παιχνίδι  μετά από μια ευκαιρία του Ιωαννίδη στο 8 και του Γκούρτσα στο 26 . Το σκορ άνοιξε στο 31ο λεπτό ο Δημήτρης Γκούρτσας ο οποίος μετά από σέντρα του Ιωαννίδη πλάσαρε και έγραψε το 1-0 . Στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου ο Ρούτσης μετά από σέντρα του Κάκο θα γράψει το 2-0 .
Η Καλλονή με την έναρξη του β ημιχρόνου βγήκε μπροστά προκειμένου να καταφέρει κάτι .Στο 61ο λεπτό ο Σισε με προβολή θα μειώσει σε 2-1 .Στο 66ο λεπτό ο Ρίστιτς θα πεταχθεί στο παραθυράκι της εστίας και θα αποτρέψει την ισοφάριση . Στο 77ο λεπτό και πάλι ο Ρούτσης θα <<δει >> εκτός εστίας τον τερματοφύλακα της Καλλονής Παπαδόπουλο και με ψηλοκρεμαστό σουτ έξω από την περιοχή θα γράψει το τελικό 3-1

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ(Π. Διλμπέρης): Ρίστιτς, Στέβιτς, Βοσκόπουλος, Ιωαννίδης, Καψάλης, Σιάκκας, Γαβριηλίδης, Ρούτσης, Τσιμίκας, Κάκκο, Γκούρτσας
ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗ(Δ. Γαβαλάς): Μανιάτης, Ρεπετσάς, Σάββα, Ευαγγελιδάκης, Ζουλιώτης, Γιώργου, Λίταινας, Σβόγιτς, Τριανταφύλλου, Σισέ, Αγριμάκης
Διαιτητής: Κιοτζένης (Ξάνθης)
Βοηθοί: Χούσκογλου (Θράκης), Βασιλόπουλος (Έβρου)
4ος: Κοτσάνης (Δράμας)