Πέμπτη 27 Οκτωβρίου 2016

ΕΠΣ Σερρών . Πέρασε στους 4 του κυπέλλου ο Λιθότοπος

ΕΠΣ ΣΕΡΡΩΝ ΚΥΠΕΛΛΟ: ΣΤΑ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ Ο ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ... 1-0 ΣΤΗ ΝΙΓΡΙΤΑ ΤΟΝ ΑΟΝΣτα ημιτελικά του κυπέλλου της ΕΠΣ Σερρών πέρασε η  Δόξα Λιθοτόπου, που επιβλήθηκε με 1-0 στη Νιγρίτα, επί της γηπεδούχου ΑΟΝ, στο μοναδικό παιχνίδι Κυπέλλου που διεξήχθη σήμερα
Οι Νιγριτινοί που υπερέβαλλαν εαυτούς ήταν πολύ καλοί στο Α’ ημίχρονο, μπόρεσαν και κοίταξαν στα μάτια τον μεγάλο αντίπαλο τους, καθώς το παιχνίδι στα πρώτα 45’ ήταν μοιρασμένο.
Στο Β’ ημίχρονο η ομάδα του Χρήστου Πεμπέ ανέβασε απόδοση, ήταν καλύτερη, είχε την κατοχή της μπάλας, δημιούργησε ευκαιρίες και γλύτωσε την κούραση της παράτασης στο 91΄, καθώς τότε μετά από φάουλ-σέντρα του Σάββα Σιδηρόπουλου, ο Γιώργος Ζιγκερίδης από το σημείο του πέναλτι έπιασε κεφαλιά, νίκησε τον Νταή και έστειλε τη Δόξα στους 4 του Κυπέλλου της ΕΠΣ Σερρών. Από την μεριά τους οι γηπεδούχοι του Μιχάλη Καμάρη, προσέχοντας την άμυνα  προσπάθησαν με αντεπιθέσεις να πετύχουν κάτι καλό αλλά δεν τα κατάφεραν.
Καλό το διαιτητικό τρίο των Σαφούρη, Κρυωνά, Κύρβεη.
ΑΟ ΝΙΓΡΙΤΑΣ(Μ. Καμάρης): Νταής, Κιχίδης, Παππάς, Κωφοκώτσιος, Μιαχαηλούδης, Σαλονικιός, Σολάκης, Φίτσιος, Πώπτσιος(65΄Μάνιμος), Μανασσής(70΄Στεφανίδης), Κανταρέλης
ΔΟΞΑ ΛΙΘΟΤΟΠΟΥ(Χ. Πεμπές): Ματενόγλου, Ιακωβίδης, Φυλακτάκη(55' Σαββίδης Ανέστ. τ. Στεφ.), Τρούπης, Ελευθεριάδης Σ., Λάππας, Αμαραντίδης(66’ Πασχάλογλου), Παπαδόπουλος Ν., Σιδηρόπουλος Σ., Γρούλιος(65’ Σαββίδης Ανέστ. τ. Σταυρ.), Ζυγκερίδης,