Δευτέρα 13 Μαΐου 2024

Α2 μπάσκετ γυναικών : Μπλακ-άουτ στο 4ο δεκάλεπτο και ήττα

Την ήττα γνώρισε η ομάδα γυναικών του Πανσερραικου από τους Πάνθηρες Καβάλας ( που ισοφάρισαν σε 1-1 ) στα πλαίσια της φάσης των  Play Offs .Οι δυο ομάδες για 30 λεπτά πήγαιναν πόντο πόντο .Στο α δεκάλεπτο οι Πάνθηρες προηγήθηκαν με 14-11 στο β δεκάλεπτο οι δύο ομάδες ήταν ισόπαλες 12-12 με τους Πάνθηρες να προηγούνται στο ημίχρονο με 26-23 .Ισόπαλο και το τρίτο δεκάλεπτο με 14 -14 και το σκορ στο 30 να διαμορφώνεται σε 40- 37 .Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Πανσερραικος κατέρρευσε , η ομάδα της Καβάλας με σκορ 17-7 στο δεκάλεπτο πήρε την νίκη με τελικό σκορ 57 - 44 .Η πρόκριση θα κριθεί σε τρίτο παιχνίδι που θα γινει την Τετάρτη  15/5 στο κλειστό της κοιλάδας των Αγίων Αναργύρων

Διαιτητές: Σιταρίδης - Ηλιόπουλος

Δεκάλεπτα: 14-11, 26-23 (ημ.), 40-37, 57- 54

Πάνθηρες Καβάλας (Χαντέλης): Γαϊτάνη 10 (2), Τριανταφύλλου 14, Τσάντα 7 (1), Μαμαλίγκατζη 7 (2), Λυκάκη 9 (1), Παπαδοπούλου 4, Παναγιωτίδου, Πετρουσέφσκα 1, Μαραβέγια 5 (1).

Πανσερραϊκός STIHL (Πεχλιβάνος): Καλαμπάκου 16 (3), Νάστου 11, Μαριάνοβιτς 8, Γκομπετζισβίλι 4, Τζημορώτα 2, Χωλοπούλου 10, Μιχαηλίδου 3 (1), Μαραγκού.