Σάββατο 14 Ιανουαρίου 2023

ΕΠΣ Σερρών : Πήρε το ντέρμπι το Σιδηρόκαστρο , νίκες οξυγόνο για Ροδόπολη και Ποροια , διπλά Λευκώνας και Παλαιοκώμη , ισοπαλία στην Νιγρίτα

Με δύο γκολ του Γερμανλη ο Εθνικός κέρδισε στο ντέρμπι κορυφής του Α ομίλου τα Καλά Δέντρα. Το Σιδηρόκαστρο προηγήθηκε στο 15 τα Καλά Δέντρα ισοφάρισαν με τον Βεζυρόπουλο στο 20 αλλά ο Γερμανλης βρήκε δίκτυα στο 36 και έκανε το τελικό 2-1

Στην Ροδόπολη ο Ολυμπιακός βρήκε δίκτυα στο 75 και πήρε το πολύτιμο τρίποντο

Στα Ποροια ο Διγενης έκανε πάρτι απέναντι στην Σκοτούσσα .Και με δυο γκολ στο α ημίχρονο στο 29 και το 42 και άλλα δύο στο β ημίχρονο στο 56 και 73 κέρδισε με 4-0

Στον Β όμιλο

Το Σκούταρι κέρδισε άνετα τον Δραβήσκο με 4-1 .Οι γηπεδούχοι με γκολ στο 5 και το 39 προηγήθηκαν με 2-0 στο ημίχρονο .Ο Δραβήσκος μείωσε σε 2-1 στο 54 .Ο Τζοβάρας στο 66 και ο Νησιουδης στο 90 διαμόρφωσαν το τελικο 4-1

Πολλά γκολ και ισοπαλία στην Νιγρίτα .Τρεις φορές προηγήθηκε το Νεοχώρι αλλα τρεις φορές οι γηπεδούχοι είχαν απάντηση. Το 0-1 στο 5 αλλα στο 9  ο Πρόβατος έκανε το 1-1 . Στο 21 ο Δαμδαλης έκανε το 1-2 ο Πρόβατος στο 36 ισοφάρισε. Ο Βουδουρίδης στο 45 έκανε το 2-3. Ο Γκουρτσας στο 80 έκανε το τελικο 3-3