Σελίδες

Κυριακή 20 Νοεμβρίου 2022

ΕΠΣ Σερρών : Ισοπαλία στο ντέρμπι στην Αμμουδιά, πρώτη νίκη για Δραβήσκο , εύκολα το Χρυσο , με ανατροπή το Μητρούσι

Ισόπαλο το ντέρμπι στην Αμμουδιά . Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Ζιγκερίδη στο 34 και ο Εθνικός ισοφάρισε με τον Τσιντσάρη στο 77

Πρώτη φετινή νίκη για τον Δραβίσκο που κέρδισε με 3-2 την Πρώτη . Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 14.  Η Πρώτη στο 33 ισοφάρισε όμως οι γηπεδούχοι στο 38 έκαναΝ το 2-1   . Στο β ημίχρονο ο Δραβήσκος στο 79 έκανε το 3-1 και οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 86

Το Χρυσό επικράτησε εύκολα του Ροδολίβους με 3-0 με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο και τον Παγουλάτο στο 68 να διαμορφώνει το τελικο 3-0

Στο Άνω Μητρουσι η Νεα Ζίχνη αιφνιδίασε και προηγήθηκε στο 36 με 0-1 ο Θρακικος με τον Μπελίτο στο 39 έκανε το 1-1 και την νίκη στους γηπεδούχους έδωσε στο 66 ο Σαρηπαρογλου