Σάββατο 29 Οκτωβρίου 2022

ΕΠΣ Σερρών : Διπλασίασαν τις νίκες Αμμουδιά , Σιδηρόκαστρο , Νεοχώρι - Σκορ αγώνων υδατοσφαίρισης στην Β κατηγορία

Αμμουδιά  Σιδηρόκαστρο και Νεοχώρι διπλασίασαν τις νίκες τους . Ενώ στη Β κατηγορία η πρεμιέρα είχε πολλά γκολ

Με ένα γκολ του Χίτζου στο 51 η Αμμουδια κέρδισε μέσα στο Μεγαλοχώρι

Το Σιδηρόκαστρο συνέχισε με 3η κερδίζοντας  1-3 στον Λιθότοπο ΄.Το συγκρότημα του Μίλτου Δουλγέρη προηγήθηκε με 0-2 οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 49 και ο Θωμαίδης στις καθυστερήσεις έκανε το 1-3

Η Ροδοπολη κέρδισε με 3-2 τον Χείμαρρο .Οι Πόντιοι προηγήθηκαν στο 3 είχαν την ευκαιρία να κάνουν το 0-2 αλλα στο 6 ο Σαββίδης έχασε πέναλτι . Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο  49 . Ο Χείμαρρος έκανε το 1-2 στο  61. Αλλά οι γηπεδούχοι κατάφεραν στο 75 να κάνουν το 2-2 και στο 90 την ολική ανατροπη με 3-2 και να πάρουν το τρίποντο

Στον Β όμιλο

Το Νεοχώρι με τρία γκολ στο α ημίχρονο και ένα του Σένια στο 88 κέρδισε άνετα την Νεα Ζίχνη

Το Άγιο Πνευμα προηγήθηκε στο 39 και οι Παράσχος στο 68 και Τσίκος στο 89 έκαναν το 3-0

Στο Μητρούσι ο Θρακικός πήρε την νίκη στο 89. Είχε προηγηθεί στο 75 οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 81