ΕΠΣ Σερρών : Μεγάλες νίκες για Χρυσό και Πορρόια, νίκες με ανατροπή για Κερκίνη και Άγιο Πνεύμα ,κέρδισαν Λευκώνας , Καπνόφυτο , Καλά Δένδρα Αναγέννηση ( βαθμολογίες )

Ημέρα των φιλοξενούμενων των ανατροπών και
τ5ων εκπλήξεων η σημερινή στα πρωταθλήματα της ΕΠΣ

ΕΠΙΛΕΚΤΗ   ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Στο Μητρούσι το Χρυσό θύμισε την ομάδα των προηγούμενων ετών και με δύο γκολ του Πεχλινβανίδη στο 24 και το 42 προηγήθηκε με 0-2.Π Αντωνογλούδης στο 53 έκανε το 0-3 , ο Γρατζάκης στο 66 έγραψε το 0-4.Το Μητρούσι μείωσε στο 66 με τον Γκαιδατζη σε 1-4και τον Χριστοφορίδη στο 86 σε 2-4 και ο Μάνος έγραψε το τελικό 2-5
 Στην  Πρώτη τα Πορροία με πέναλτι από τα αποδυτήρια προηγήθηκαν στο 3 με 0-1 . Ο Αγγελακάς με πέναλτι στο 31 ισοφάρισε .Στο 58 ο Νικόλοφ με το 2ο προσωπικό του γκολ έκανε το 1-2.Ο Παπαδόπουλος στο 63 έκανε το 1-3που ήταν και το τελικό

Α ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΩΤΕΡΗΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Σίφουνας το Μεγαλοχώρι συνέντριψε το Μοναστηράκι με  . Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 0-6 .Το σκορ σταμάτησε στο 0-8
Στην Κερκίνη η Ροδόπολη προηγήθηκε στο 32 με τον Κωνσταντινίδη .Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Τυρακίδη στο 60.Στις καθυστερήσεις ο Τσαλής ΄δωσε την νίκη στους γηπεσδούχους
Το Ποντισμένο στο 18 με τον Μπακάλη άνοιξε το σκορ .Ο Μεσιούρης στο 58 έκανε το 2-0και ο Αθανασούδης στο 68 το 3-0 ο Κουρμπανίδης μείωσε στο 71 σε 3-1. ΑΟ Μπακάλης ήταν αυτός που διαμόρφωσε το τελικό 4-1
Στο Χριστός το ημιχρονο έληξε ισόπαλο .Στο 58 ο Κουρόγλου έκανε το 0-1που ήταν και το τελικό με τους γηπεδούχους να μένουν με3 9 παίχτες

ΑΝΩΤΕΡΗ Β ΟΜΙΛΟΣ  ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Στην Νέα Ζίχνη ο Μέγας άνοιξε το σκορ στο 23 με πέναλτι του Γκρέτσα .Ο Γκόγκας όμως στο 73 είχε την απάντηση και έφερε το ματς στα ίσα. Ο ίδιος στο 84 ολοκλήρωσε την ανατροπή για το Άγιο Πνεύμα
Στον Λευκώνα π Ολυμπιακός κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 73 με τον Κυριαζή και να πάρει την νίκη κόντρα στον Ηρακλή