Σάββατο 20 Οκτωβρίου 2018

ΕΠΣ Σερρών : Ισόπαλο το ποντιακό ντέρμπι διπλά για Νεοχώρι και Κερκίνη , νίκες για Πρώτη και ΠΟΣ , ισοπαλίες στο Άγκιστρο και την Ομόνοια

Δεν είχαν κέφια σήμερα και οι επιθετικοί και η αγωνιστίκη χαρακτηρίζεται ισχνή από γκολ

ΕΠΙΛΕΚΤΗ
Ισόπαλο το ποντιακό ντέρμπι στο Χείμαρρο με την παρουσία πολλών φιλάθλων .Ο Λιθότοπος προηγήθηκε στο α ημίχρον και ο Λεκάκης ισοφάρισε για τους γηπεδούχους .Ένα αποτ΄λποτέλεσμα που  απομακρύνει τον Λιθότοπο από την κορυφή.
Στον Λευκώνα ο Αστέρας έλαμψε στο δευτρό ημίχρονο και τύφλωσε τους γηπεδούχους με δύο γκολ στο τελευταίο τέταρτο κέρδισε 2-0 παίρνοντας ένα υπερπολύτιμο τρίποντο

Α ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΩΤΕΡΗΣ
 Με ένα γκολ του Σαμουηλίδη στο 38 ο Διαγορας Κερκίνης κέρδισε μέσα στο Καπνόφυτο και παρέμεινε πρώτος στην κορυφή .
Μια ανάσα από το πρώτο φετινό τρίποντο έφτασε το Άγκιστρο .Αλλά ο Μαλαματένιος ισοφάρισε για το Χριστός

Β ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΩΤΕΡΗΣ

Δύσκολα έβαλαν οι πιτσιρικάδες του Πήγασου στον φιλόδο Μέγα Νέας Ζίχνης .Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 33 με τον Τσιφούτη ο Μέγας ισοφάρισε στο 36 και κάπου εκεί τελείωσε το παιχνίδι

Ο Άρης Πρώτης ήταν το αφεντικό στο ντέρμπι κόντρα στην ΠΣ Σερρες οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν νωρίς με 2-0 .Ο Χριστοφορίδης μείωσε στην εκπνοή του α ημιχρόνου σε 2-1 .Αλλά ο Άρης είχε απάντησαη και με σύο γκολ στο 55 και το 85 έγραψε το 4-1

Β ΟΜΙΛΟΣ

Ενα παιχνίδι είχε το σημερινό πρόγραμμα με τον ΠΟΣ να κερδίζει με 4-3 τον Ηρακλή