Σελίδες

Κυριακή 29 Οκτωβρίου 2017

ΕΠΣ ΣΕΡΡΩΝ : Πήραν τα ντέρμπι Κάτω Καμήλα , Μεγαλοχώρι , ισοπαλίες για Σιδηρόκαστρο , Μητρούσι , Βαλτοτόπι , Πετρίτσι , Μητρούσι , Ποντισμένο , διπλά για Ψωμοτόπι και Νέο Σκοπό ( Βαθμολογίες )

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΚΕΡΚΙΝΗΣ… ΝΕΟ ΞΕΚΙΝΗΜΑ… ΚΙ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΣΤΟΥΣ ΝΕΑΡΟΥΣ!!!Ημέρα της ισοπαλίας η σημερινή στα πρωταθλήματα της ΕΠΣ Σερρών

ΕΠΙΛΕΚΤΗ – 9η αγων  ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Στην Νιγρίτα έγινε η έκπληξη της Αγωνιστικής όπου ο Α ΟΨωμοτοπίου άλωσε την έδρα του ΑΟΝ ο οποίος προηγήθηκε με 1-0 οι φιλοξενούμενοι με δύο γκόλ σε 4 λεπτά στο 52 και 56 ανέτρεψαν το σκορ και ο Μέτσκας στο 85 έγραψε το 1-3 .
Ωραίο παιχνίδι στα γήπεδα της ΕΠΣ στην Ομόνοια . Η ΠΣ Σέρρες έμεινε με την πίκρα αφού αν και προηγήθηκε δύο φορές δεν κατάφερε να κερδίσει .Αφού ο έμπειρος Εθνικός ισοφάρισε σε 1-1 με τον Μπελίτο και σε 2-2 με τον Αβράμη.
Επανήλθε στις νίκες ο Νέος Σκοπός που επικράτησε με 2-0 στην Ροδόπολη του τοπικού Ολυμπιακού που συνεχίζει να αγνοεί την νίκη .
Εξάδα βλέπει ο Λυκώνας που επικράτησε του Πανσουλιακού με 2-0 με τα δύο γκολ να σημειώνονται στο β ημίχρονο

ΑΕ ΝΙΓΡΙΤΑΣ-ΨΩΜΟΤΟΠΙ............................1-3 (0-0)
Σκόρερ: 47' Μάγγος - 52', 55' Καρυοφύλλης Β., 85' Μέτσκας
Διαιτητές: Σαφούρης, Αναγνωστίδης, Παπαδόπουλος Δ.
(ΕΠΣ)ΠΣ ΣΕΡΡΕΣ-ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ...............2-2 (1-1)
Σκόρερ: 35' ..., 53' Σιψής Κ. - 36(π) Μπελίτος, 77' Αβράμης
Διαιτητές: Κεφαλάς, Μαλλίδης, Σεβοζλίδης
ΛΕΥΚΩΝΑΣ-ΠAΝΣΟΥΛΙAKΟΣ.......................2-0 (0-0)
Σκόρερ: 59', 93' Ακριτίδης
Διαιτητές: Χαψάς, Σώμης, Φραγκάκης
ΡΟΔΟΠΟΛΗ-ΝΕΟΣ ΣΚΟΠΟΣ.........................0-2 (0-1)
Σκόρερ: 43' Κουταντώνης, 74' Μεσέρδης Χρ.
Διαιτητές: Μπάτσιος, Αρχοντογιάννης Γ., Βογιατζή

ΑΝΩΤΕΡΗ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ - 8η αγων.  ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Σοκ στο Μητρούσι ο Θρακικός προηγήθηκε στο 88 με 1-0 όμως στο 90 οι γηπεδούχοι με αυτογκολ έγραψαν το 1-1 χάνοντας την ευκαιρία να πλησιάσουν και άλλο την κορυφή .
Στο Μεγαλοχώρι οι γηπεδούχοι επικράτησαν άνετα του Προβατά με 3-0 και έπιασαν κορυφή μαζί με τον Άρη Σκοτούσσας.
Η Κερκίνη βρίσκεται σε καλή κατάσταση και το Παλαιόκαστρο δεν ήταν πρόβλημα οι γηπεδούχοι με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο και ένα γκολ του Μούντζελου στο 63 κέρδισαν με 3-0 .
Ο Διγενής επικράτησε άνετα στα Πορρόια του Δασοχωρίου με 4-0 .
Στο Χριστός όλα κρίθηκαν στο α ημίχρονο σε 6 λεπτά οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 32  η Νίκη ισοφάρισε στο 38 και εκει τελείωσαν όλα

ΚΕΡΚΙΝΗ-ΠΑΛΑΙΟΚΑΣΤΡΟ..........................3-0 (2-0)
Σκόρερ: 39' Μαντζιάρης, 41' αυτογκόλ, 63' Μούντζελος
Διαιτητές: Μαγής, Πασχαλίδης, Αλεξίου
ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ-ΑΓΚΙΣΤΡΟ.........................1-1 (0-0)
Σκόρερ: 88' Γκαϊντατζής - 90' αυτογκόλ
Διαιτητές: Καρασάββας, Παυλίδου, Φράγκαλας Δ.
ΑΝΩ ΠΟΡΟΪΑ-ΔΑΣΟΧΩΡΙ............................4-0 (0-0)
Σκόρερ: 55', 78' Γκούλα, 61' Ατανάσοφ, 89' ...
Διαιτητές: Απιδόπουλος, Γεωργίου, Παυλίδης
ΧΡΙΣΤΟΣ-ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ.........................1-1 (1-1)
Σκόρερ: 38' Εμμανουηλίδης - 32' ...
Διαιτητές: Πετρίδης, Αλεξιάδης, Τάλιου
(3:30 μμ)ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ-ΠΡΟΒΑΤΑΣ............3-0 (1-0)
Σκόρερ: 16', 63', 75' Παππάς Άγγ.
Διαιτητές: Ευθυμιάδης, Μαργαριτόπουλος, Βακουφτσής

ΑΝΩΤΕΡΗ – Β’ ΟΜΙΛΟΣ - 8η αγων.ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Στην κορυφή ανέβηκε η Κάτω Καμήλα η οποία ήταν η μεγάλη νικήτρια στο ντέρμπι με τον Αστέρα Νεοχωρίου τον οποίο κέρδισαν με 2-0
Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου το Άγιο Πνεύμα επικράτησε του Μαυρόλοφου με 4-0