Τετάρτη 18 Οκτωβρίου 2017

ΕΠΣ Σερρών : Πρόκριση με μεγάλα σκορ για Λιθότοπο , Καρπερή , Σιδηρόκαστρο , δύσκολα το Χρυσό , χαστούκι στον Νέο Σκοπό από τον Πανσουλιακό

Αποτέλεσμα εικόνας για ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣΧωρίς την μεγάλη έκπληξη ολοκληρώθηκαν ακόμη 5 συναντήσεις για το κύπελλο με την μόνη εκκρεμότητα τον αγώνα Παραλιμνίου Σκουτάρεως ενώ έχουν ήδη προκριθεί Λευκώνας και 1800 από την προηγούμενη Τετάρτη

Στα γήπεδα της ΕΠΣ ο Μέγας Αλέξανδρος Κασρπερής δεν άφησε κανένα περιθωριο στην νεανική ομάδα της ΠΣ Σέρρες . Μόλις στο 8 ο Γκάλιος έγραψε το 0-1 στο 23 έγινε το 0-2 .Στο β ημίχρονο  η Καρπερή μπήκε και πάλι δυνατά στο παιχνίδι και σημείωσε στο πρώτο τέταρτο άλλα τρία γκολ γράφοντας το τελικό 0-5
Στο Μεγαλοχώρι η Δόξα Λιθοτόπου μπήκε φουριόζα και με δύο γκολ του Ζαχαρια ένα του Ιβαντζίκη και ένα του Παπαδόπουλου πρηγήθηκε με 4-0 στο ημίχρονο . Οι δύο τελευταίοι σημείωσαν και τα άλλα δύο γκολ των φιλοξενούμενων στο β ημίχρονο
Στο Σιδηρόκαστρο ο Εθνικός με σβηστές μηχανές κέρδισε τον Ηρακλή Χειμάρρου με 3-0 .Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν νωρίς στο 14 και ολοκλήρωσαν την νίκη τους με 2 γκολ στο 77 και 83
Στο Νέο Σούλι είχαμε μικροέκπληξη αφού ο Πανσουλιακός απέκλεισε τον φιλόδοξο φέτος Νέο Σκοπό . Οι φιλοξενούμενοι φαίνεται οτι δεν βρίσκονται σε καλή κατάσταση αφού μετά το καλό ξεκίνημα φαίνεται πως κάνουν κοιλιά .
Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 2-0 στο ημίχρονο και 3-0 στο 63 με τον Νέο Σκοπό να μειώνει σε 3-1 .
Τέος στην Ορεινή η ΑΕΧ τα βρήκε σκούρα κόντρα σε ένα παλιό της γνώριμο τον προπονητή Νίκο Γάδο και πήρε την νίκη με ένα γκολ του Ζίτσα στο 66

ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ-ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ...............0-6 (0-4)
Σκόρερ: 20',44' Ζαχαριάς, 36',70' Ιβαντζίκης, 41',49' Παπαδόπουλος
Διαιτητές: Κεφαλάς, Δουλγέρης, Κρομμύδας
ΠΣ ΣΕΡΡΕΣ-ΚΑΡΠΕΡΗ.......................0-5 (0-2)
Σκόρερ: 8' Γκάλιος, 23', 48' Κωνσταντίνου, 51' Νέδος, 56'(π) Aγγελίδης
Διαιτητές: Σαφούρης, Σάββας, Καμπούρης
ΟΡΕΙΝΗ-ΧΡΥΣΟ................................0-1 (0-0)
Σκόρερ: 68' Ζήτσας