Σάββατο 24 Μαρτίου 2018

Πανσερραϊκός: Αγωνία για Γκούρτσα

Ο τραυματισμός του Δημήτρη Γκούρτσα επισκίασε τη φιλική αναμέτρηση του Πανσερραϊκού με
την Κ20 του ΠΑΟΚ (2-0).
Ο πρώτος σκόρερ του Πανσερραϊκού τραυματίστηκε στο 11ο λεπτό σε μια μονομαχία με αντίπαλο ποδοσφαιριστή κατά τη διάρκεια του φιλικού αγώνα, αρχικά εκφράστηκαν φόβοι για ρήξη χιαστού, όμως ενθαρρυντικό είναι, σύμφωνα με τους ανθρώπους του Πανσερραϊκού, το γεγονός ότι 1,5 ώρα μετά το χτύπημα δεν είχε πρηστεί το γόνατό του. Ο Δημήτρης Γκούρτσας θα υποβληθεί τη Δευτέρα σε μαγνητική τομογραφία και φυσικά όλοι περιμένουν με μεγάλη αγωνία τα αποτελέσματα της, ώστε να διαπιστωθεί πόσο διάστημα οι «κόκκινοι» θα χάσουν τον 27χρονο επιθετικό, ο οποίος μετρά 10 γκολ σε 22 εμφανίσεις φέτος και βέβαια αποτελεί την αιχμή του δόρατος στη Σερραϊκή επίθεση ενώ είναι από τους ελάχιστους έμπειρους παίκτες που έχει στο ρόστερ της η ομάδα.Όσον αφορά το φιλικό παιχνίδι ο Πανσερραϊκός εν μέσω βροχόπτωσης νίκησε με 2-0 την Κ20 του ΠΑΟΚ.  Ο Ζαν Μαρί Ενομό με ατομική προσπάθεια και σουτ άνοιξε το σκορ (1-0) ενώ το 2-0 το σημείωσε ο Αλμπέρτος  Ρούσσοςμε εύστοχο χτύπημα πέναλτι που κέρδισε ο Κώστας Δούμτσιος. Στο πρώτο ημίχρονο έπαιξαν οι: Πολίτης, Ορφανίδης, Τσαμούρης, Ρούσσος, Τσελεπίδης, Σιάκκας, Παπουτσογιαννόπουλος, Κάκκο, Ενομό, Κρητικός, Γκούρτσας. Στο δεύτερο έπαιξαν και οι: Πόρης, Ρούντοβιτς, Χατζητερζόγλου, Δούμτσιος, Πόζογλου, Πέτρου και Τσώμος.